Jaoizování maskulinních videoher

Lucie „Nagat“ Bryndová:


Jaoizování maskulinních videoher


přednáška
20. 5., 14:00 – 15:00, Rotunda (450 míst)

20. 5., 14:00 – 15:00, A1 pódium, stream

Aneb od Metal Gay Solid po Link: Call of the Wild.

Varování: Tohle bude přednáška o feminismu.
To znamená, že se na ní bude mluvit o feminismu. O feminismu jakožto o skutečných genderových studiích. Takže to bude nuda a vy tam pravděpodobně nechcete být. Nemá smysl číst anotaci dál. Prostě ji zavřete a běžte číst jinou.
Ostatní z vás, kteří se cítí na nějaký mentální průplach, přednáška provede zobrazením, sexualizací a objektivizací mužů ve hrách. Pomocí několika případových studií si ukážeme, jaké jsou parametry pro ještě únosnou teplost hry („Není to gay, když je to Big Boss.“) a co už gameři a jejich křehká maskulinita nezvládnou (Mobius Final Fantasy). Pro ty hodně zapálené se chystá něco málo ze základů feministické teorie o kyborzích, traps, nějací těhotní muži a podobné. Prostě to nejhorší, co průměrnou internety odkojenou fudžoši napadne, když se jí dostane do rukou hra dělaná pro mužné muže.

 
Lucie „Nagat“ Bryndová
Lucie „Nagat“ Bryndová
Legenda českého jaoi/slash blogingu z časů, které jsou dávnou minulostí. Samozvaný queer studies akademik a obecně neoblíbená osoba. Po nějaké době strávené v ústraní pod falešnou identitou se vrací. To, že je zpátky znamená, že se nikdo neobtěžoval ji najít a střelit do hlavy. Nebo jde o její nemrtvou verzi, klon nebo hologram. Těžko říct. Každopádně je zpátky, má tři draky a je ještě cyničtější, než si pamatujete.